پروژه مسکونی-تجاری مهستان

» شرکت تعاونی مسکن کارکنان اداره کل اخبار خارجی

» شرکت تعاونی مسکن کارکنان شبکه قرآن سیما

سازگار با کروم، فایرفاکس و اپرا

Use Chrome, FireFox, Opera

 
 

 
 

پاسخ به اطلاعیه شماره 1 منتخبین تعاونی سیمای قرآن

کد مطلب : 470

پاسخ به اطلاعیه شماره 1 منتخبین تعاونی سیمای قرآن

1400/12/27

*به نام خدا*

با سلام و احترام،

پیرو انتشار اطلاعیه‌ی شماره‌ی یک هیأت مدیره‌ی منتخب تعاونی مسکن سیمای قرآن، لازم می‌دانیم موارد زیر را به استحضار برسانیم:

 

1_ اعلام نظر صریح و رسمی منتخبین جدید این تعاونی نکته‌ی مثبت این اطلاعیه است و جدا از محتوای آن، اصل شفافیت در اعلام مواضع، مورد تحسین است به ویژه آن که در مدت اخیر، طرح شفاهی و تناقض آمیز مواضع ایشان موجب سردرگمی اعضا شده است. یکجا احد عضو این هیات مدیره در گروه واتساپی مراجعه به بانک را برای تقسیط وام رد میکند و در این اطلاعیه از تلاش برای اخذ تخفیف وام سخن می گویند. رویه‌ی یک بام و دو هوا در یک موضوع واحد موجب سردر گمی اعضا می شود.

 

2_ رویه‌ی مدیران اخبار خارجی همواره احترام به رأی و انتخاب اعضای محترم مجمع تعاونی شریک بوده و در همین راستا نیز برگزیدگان انتخابات اخیرشان مورد احترام‌ ما می‌باشند زیرا معتقدیم منافع اعضا در تشریک مساعی و بهره‌گیری از خرد جمعی است و تفرقه، اتهام‌زنی و ادعاهای واهی، جز آسیب به پروژه نتیجه‌ای نخواهد داشت.

 

3_ احترام به منتخبین جدید، به معنای تأیید مواضع ایشان نیست اما مهم این است هرکس مسؤولیت تبعات مواضع و عملکرد خود را بپذیرد. دقیقا به همین دلیل است که اصرار بر اعلام شفاف مواضع امروز از سوی هر طرف داریم تا امکان مطالبه پاسخگویی در آینده وجود داشته باشد.

 

4_ هیأت مدیره‌ی تعاونی اخبار خارجی هیچ‌گونه اقدامی علیه انتخابات اخیر مجمع تعاونی شبکه قرآن انجام نداده است و شکایتی که از سوی آقای رضا خوبی انجام شده، صرفا به عنوان یک عضو تعاونی شبکه قرآن بوده است و ارتباطی با مدیران اخبار خارجی نداشته است ولی در اطلاعیه‌ی منتشر شده، با تأکید بر سمت مدیرعاملی ایشان، تلویحا تلاش شده مدیران اخبار خارجی را مسؤول این امر القا کنند.

در عین حال؛ تخلفات از قانون انتخابات تعاونی ها در این مجمع عیان و آشکار است و اطلاعیه سیمای قرآن به صراحت اقرار به اعمال نفوذ مسئولین وزارت و اداره تعاون دارد ولی با کمال تعجب همواره تعاونی اخبار خارجی را به همدستی با مدیران تعاون متهم می کنند!

5_ مهم‌ترین موضوع فعلی پروژه، تقسیط و آغاز بازپرداخت تسهیلات دریافتی از بانک آینده است که اجرای آن بنابر تاکید بانک، مستلزم معرفی نمایندگان دو تعاونی است که متأسفانه از سوی تعاونی شبکه قرآن هنوز اقدام نشده و بدیهی است مسؤولیت این امر برعهده ایشان خواهد بود.

6_ در این اطلاعیه وعده تخفیف شرایط وام دادند . مدیران اخبار خارجی از هرگونه اقدام منتخبین جدید و کسب هرگونه امتیازی از بانک به نفع اعضا استقبال می‌کند و سپاسگزار ایشان خواهیم بود مشروط به اینکه اخرین فرصت بانک برای تقسیط بلا اقدام نماند.

درباره‌ی افزایش دوره‌ی فروش اقساطی به 18 سال، مستندات موجود نشان می‌دهد از سال‌ها قبل به جد درپی آن بوده‌ایم ولی مورد موافقت بانک قرار نگرفت. 

7_ درباره‌ی موضوع زمین اول، در تنها جلسه‌ی مشترک برگزار شده با دو تن از منتخبین جدید، با علم به واهی بودن قول ایشان به مجمع عمومی مبنی بر به نتیجه رساندن زمین اول در یک سال، به صراحت عنوان کردیم که ایشان مختارند تمام تدابیر و برنامه‌های خود در این باره را اجرا کنند بدون این که مانعی از سوی تعاونی اخبار خارجی ایجاد شود. با این که به طور کامل به این رویه پایبند بوده‌ایم، همچنان که پیش‌بینی می‌شد، اکنون که کمی با واقعیت‌ها آشنا شده‌اند، به جای پذیرش صادقانه ی قول خلاف واقع خود، اتهامات واهی سنگ‌اندازی و کلوخ اندازی را طرح می‌کنند!

٨- در این اطلاعیه به گونه ای گزارش دادند که گویی تلاش برای کاهش جریمه عوارض شهرداری صرفا تلاش ایشان بوده است. پیشنهاد میکنیم اقایان نامه به شهردار تهران را منتشر کنند تا همگان مطلع شوند ایا تعاونی اخبار خارجی در این تلاش در کنار تعاونی شریک نبود؟ 

در این مدت تعاونی اخبار نیز در تماس با معاونین و مدیران ذیربط شهرداری منطقه بوده است. در عین حال معتقدیم صرف تلاش هیات مدیره ها تا قبل از حصول نتیجه ظرفیت گزارش ندارد.

٩_ درباره‌ی موضوع شهرداری و اخذ پایان‌کار، به لطف خدا از مدت‌ها قبل با اقدام‌های اصولی حقوقی در دادگاه بدوی و تجدیدنظر دیوان عدالت، رأی کمیسیون 100 شهرداری نقض شد و همزمان، با اخذ دستور مساعد شهردار تهران، محاسبه‌ی مجدد میزان خلافی قبلی را در جلسات متعدد با مدیران و کارشناسان مربوط پیگیری کرده‌ایم. این مسیر درستی است که معتقدیم همچنان با راهنمایی مشاور حقوقی پروژه که مسلط به سازوکارهای شهرداری نیز هست، ادامه یابد ولی منتخبین جدید، بی‌توجه به مسیر طی شده، طریق دیگری را در پیش گرفته‌اند که در این باره نیز مانعی از سوی مدیران اخبار خارجی نخواهد بود ولی باید توجه داشت تصور این که با اخذ یک دستور از شهردار، کار تمام شده است، صحیح نیست. امیدواریم در این باره نیز در آینده مسؤولیت تغییر روش طی شده را بپذیرند.

١٠_ در بخشی از این اطلاعیه سخن تعاونی اخبار خارجی را تایید کردند که منتخبین جدید پس از ثبت تغییرات شرکت رسمیت می یابند . نکته ای که هیات مدیره رسمی تعاونی سیمای قران پس از مجمع به ان بی توجهی کردند و امور پروژه را به ویژه در موضوع بانک مختل کردند.

 _ هیأت مدیره‌ی تعاونی مسکن کارکنان اخبار خارجی (در حال تصفیه) _ 1400/12/27

 

 

موضوعات مرتبط با این مطلب :

 

اطلاعیه ها