پروژه مسکونی-تجاری مهستان

» شرکت تعاونی مسکن کارکنان اداره کل اخبار خارجی

» شرکت تعاونی مسکن کارکنان شبکه قرآن سیما

سازگار با کروم، فایرفاکس و اپرا

Use Chrome, FireFox, Opera

 
 

 
 

اولین اطلاعیه مشترک هیئت مدیره شبکه قرآن و هیئت تصفیه اخبار خارجی

کد مطلب : 481

اولین اطلاعیه مشترک هیئت مدیره شبکه قرآن و هیئت تصفیه اخبار خارجی

17 خرداد 1401

اعضا و مالکان محترم سلام

هر چند بنا نداشتیم مشکلات پروژه را به شما منتقل کنیم زیرا در جریان مشکلات عدیده اقتصادی موجود هستیم و معتقدیم در این شرایط نباید فشار روانی مضاعفی وارد کنیم . همچنین طبعاً وظیفه مدیریت است که با شناخت و بررسی مشکلات حیطه مدیریت خود بهترین راه حل را انتخاب و اجرا کند . اما در همین مدت کوتاه که هیئت تصفیه اخبار خارجی و هیئت مدیره شبکه قرآن به کار مشغول شده اند با تخلفات پیچیده مختلفی مواجه شده اند که تصمیم گیری در مورد آنها بسیار سخت و هزینه بر است. در اینجا به چند نمونه اشاره می کنیم؛

1. طبق گزارش حسابداری شرکت تعاونی در حال حاضر مالیات سال 1397 به مبلغ 800 میلیون تومان از سوی اداره مالیات به صورت قطعی صادر شده است . بخش زیادی از این مالیات سنگین بخاطر فروش دو دستگاه تاور پروژه با شرایط عجیب و قریب به پیمانکار وقت بوده است. اما نکته عجیب و تاسف آور آنجاست که هیئت مدیره های وقت برای کم کردن این مبلغ هیچ اقدامی نکردند و همین غفلت و بی توجهی باعث شده است که جریمه 200 میلیون تومانی به آن اضافه شود.

البته هیئت‌مدیره شبکه قرآن و هیئت تصفیه اخبار خارجی طی جلسات متعدد و بررسی راهکارهای مختلف در پی کم کردن این مبلغ هستند . اما این مشت نمونه خروارها مشکلات متعدد ریز و درشت این پروژه است .

2. در مدت اخیر و با بررسی حساب های گذشته متوجه ابهامات متعددی شده ایم. حجم این موارد آنچنان زیاد و پیچیده است که برای بررسی دقیق و یافتن تک تک آنها علاوه بر هزینه زیاد نیاز به شرکت حسابرسی متخصص و معتمد است که زمان زیادی برای انجام آن لازم است. بدیهی است که اگر از ابتدای پروژه امور مالی به صورت دقیق و شفاف و قانونی انجام شده بود حالا خیلی ساده امکان گرفتن خروجی وجود داشت. اما متاسفانه نه تنها این اتفاق نیفتاده است بلکه در ظرف چند سال اخیر هم هیئت مدیره به دنبال شفاف سازی و حسابرسی قانونی نبوده است . در این مورد هم دو هیئت مدیره در حال بررسی راهکارهای مختلف برای انجام حسابرسی هستند.

3. همان گونه که پیش از این در اطلاعیه هیئت تصفیه اخبار خارجی به اطلاع رسید متاسفانه هیئت مدیره معزول اخبار خارجی حاضر به تحویل مدارک و اسناد به هیئت تصفیه نشده است . این عدم تحویل باعث شده است تا رسیدگی به مسائل مهم پروژه از جمله وام بانک آینده که مورد درخواست تعدادی از مالکان است به تعویق بیفتد. به همین خاطر هیئت تصفیه مجبور شد روز سه شنبه 17 خرداد 1401 شکایتی مبنی بر خیانت در امانت علیه هیئت مدیره معزول اخبار خارجی تنظیم و ثبت کند. در بخشی از این شکایت آمده است: " مزید اطلاع آن مقام محترم قضایی اعلام میدارد تعلل و اتلاف وقت مشتکی عنهم در تحویل اسناد و مدارک ضمن اینکه باعث خسارت مضاعف مالی به اعضا می گردد ، روند بررسی دقیق موضوع اخذ وام مشکوک منتصب به بانک آینده را از سوی هیئت تصفیه و نیز باعث تعویق تصمیم گیری در مورد نحوه صحیح و مقتضی معرفی اعضا به بانک مربوطه به منظور تقسیط تسهیلات خواهد شد و مشتکی عنهم با علم به این موضوع عالما و عامدا در پی این اقدام بر آمدند...".

در عین حال هیئت تصفیه طی دو نامه به رئیس بانک آینده و رئیس شعبه ونک بانک آینده خواستار دریافت اسناد و قراردادها شده است. البته بخشی از مدارک از سوی یک عضو هیئت مدیره سابق شبکه قرآن به هیئت مدیره فعلی شبکه قرآن طی چند روز تحویل داده شده است. هر چند هاردی که حاوی مدارک اصلی و کامل مدارک است همچنان در اختیار هیئت مدیره معزول اخبار خارجی و مدیر عامل آن است.

4. هیئت مدیره شبکه قرآن و هیئت تصفیه اخبار خارجی طی جلسات متعدد و اولویت بندی مسائل و مشکلات متعدد پروژه به جمع‌بندی رسیدند که در کنار بررسی پرونده وام بانک آینده و همچنین اخذ پایان کار به صورت جدی به پروژه تجاری ورود کنند. این موضوع به جهات مختلف لازم است که از آن جمله درخواست مالکان تجاری طی چند سال اخیر و پس از تحویل واحدهای مسکونی . همچنین این اقدام باعث بسته شدن چندین پرونده شکایت مربوط به واحدهای تجاری خواهد شد. ضمنا رسیدگی و حل و فصل بخش تجاری باعث می شود تا به یاری خدا بخشی از موضوع تخلفات و جریمه های کلان از سوی شهرداری مرتفع شود. در عین حال راه اندازی بخش تجاری باعث ارزش افزوده بخش مسکونی خواهد شد و منافع آن شامل همه مالکان خواهد شد.

از این بابت ضمن تشکر از مالکان بخش تجاری بابت صبوری و متانت شان طی سالهای اخیر ، خواهشمندیم دو هیئت مدیره را برای انجام این کار بزرگ یاری کنند.

جهت اطلاع عرض می کنیم که شرکت تعاونی در اولین قدم و برای رفع بخشی از اشکال شهرداری مبنی بر ساخت دفتر تعاونی اقدام به انتقال دفتر به یکی از برج ها خواهد نمود تا در اولین فرصت محل دفتر فعلی تخریب شود.

در پایان ضمن تشکر مجدد از همه اعضا و مالکان محترم بخش های تجاری و مسکونی بابت همراهی با هیئت مدیره منتخب شبکه قرآن و هیئت تصفیه اخبار خارجی عرض می‌کنیم که حل مشکلات عدیده و پیچیده پروژه مهستان به صبوری ، همفکری و یاری همه مالکان نیاز دارد. امیدواریم به لطف خداوند متعال بتوانیم در کنار هم و با استفاده از راهکارهای قانونی مشکلات پیش رو را یک به یک حل و فصل نماییم و محیطی آرام و شاد در کنار خانواده هایمان فراهم کنیم.

هیئت تصفیه اخبار خارجی

و

هیئت مدیره شبکه قرآن سیما

چهار شنبه 17 خرداد 1401

 

 

موضوعات مرتبط با این مطلب :

 

اطلاعیه ها