پروژه مسکونی-تجاری مهستان

» شرکت تعاونی مسکن کارکنان اداره کل اخبار خارجی

» شرکت تعاونی مسکن کارکنان شبکه قرآن سیما

سازگار با کروم، فایرفاکس و اپرا

Use Chrome, FireFox, Opera

 
 

 
 

 دومین اطلاعیه مشترک هیئت مدیره شبکه قرآن و هیئت تصفیه اخبار خارجی

کد مطلب : 482

دومین اطلاعیه مشترک هیئت مدیره شبکه قرآن و هیئت تصفیه اخبار خارجی

شنبه 18 تیر 1401

اعضاء و مالکان محترم سلام

پیشاپیش عید سعید قربان را خدمت شما عزیزان تبریک عرض میکنیم و امیدواریم ما مسلمانان بتوانیم " خودخواهی " را در پیشگاه خداوند رحمان قربانی کنیم.

موضوع باز پرداخت وام بانک آینده همچنان در میان تعدادی از اعضاء باعث دل نگرانی شده است. از این بابت عرض میکنیم که دو هیئت مدیره بی وقفه پیگیر هستند و علاوه بر نامه های قبلی به مدیران بانک آینده بابت تحویل مدارک و قراردادها ( زیرا همچنان هیئت مدیره سابق اخبار خارجی حاضر به تحویل مدارک نیست ) در اواخر خرداد دو عضو هیئت تصفیه به بانک آینده شعبه ونک مراجعه و با مدیر شعبه مذاکره کردند. طبق راهنمایی آقای مدبر قرار شد هیئت مدیره به اداره وصول مطالبات مراجعه کنند. به همین منظور اوایل تیر ماه با کارشناس اداره وصول مطالبات بانک آینده تماس گرفته شد. در این تماس اعلام شد که شرکت تعاونی آماده معرفی اعضاء داوطلب به بانک است اما مدارکی در اختیار ندارد. متاسفانه کارشناس پرونده با اشاره به سوابق دو سال گذشته شرکت تعاونی به ویژه هیئت مدیره های سابق حاضر به همکاری و تحویل قرار دادها نشد .

در این میان نامه ای از بانک به دستمان رسید که مهلتی کوتاه داده بود تا برای باز پرداخت وام اقدام شود. بر این اساس شرکت تعاونی طی نامه ای به رئیس اداره وصول مطالبات مواردی را یاد آور شد از جمله اینکه : " هیئت تصفیه تعاونی اداره کل اخبار خارجی پس از طی شرایط نامساعد تعاونی ها در تاریخ 1401/1/30 با انتصاب اداره کل تعاون و کار و رفاه اجتماعی استان تهران منصوب شدند که متاسفانه هیچ اسناد و مدارکی از طرف هیئت مدیره سابق تعاونی اخبار خارجی تحویل نشده است... به همین خاطر طی مکاتبات شماره 10501/ الف _خ مورخ 1401/2/31 و 111 01/ الف خ مورخ 1401/2/22 که با مدیران بانک آینده صورت گرفت ، متاسفانه بانک نیز از ارائه مدارک و قراردادهای مربوط به وام مذکور امتناع ورزیدند."

اما در عین حال در نامه به صراحت قید شد : " این تعاونی آمادگی دارد اعضاء داوطلب پرداخت اقساط وام را برای فروش اقساطی معرفی نماید."

این نامه مورخ پنجشنبه نهم تیر ماه تحویل دبیرخانه بانک آینده شد. اما هیئت مدیره به این نامه نگاریها اکتفا نکرد و تقاضای وقت ملاقات از مدیران بانک را بصورت جدی پیگیری نمود. خوشبختانه با مساعدت یکی از عزیزان ، وقت جلسه هماهنگ شد و دوشنبه 13 تیر دو نفر از اعضای هیئت مدیره نشستی با رئیس اداره وصول مطالبات داشتند. پیش از این اعلام شده بود که قرارست در این جلسه مدارک و قراردادها از طرف بانک تحویل شرکت تعاونی شود. اما متاسفانه این قول عملی نشد.

در این جلسه اعضای هیئت مدیره مجدد تاکید نمودند که برای حل مشکل بازپرداخت وام نیاز به مدارک و قراردادها دارند و در این صورت اعضاء داوطلب را به بانک معرفی خواهد کرد. اما نحوه برخورد مدیر و کارشناس مربوطه به نحوی بود که گویی از هیچ چیز حتی تغییر و تحولات هیئت مدیره و نامه نگاریها اطلاعی ندارند. در نهایت مجدد دریافت مدارک به بانک شعبه ونک ارجاع داده شد. البته هیئت مدیره درخصوص این نحوه برخورد و عملکرد بانک در حال پیگیریست.

اما نکته عجیب اینکه در این چند روز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه " روز شنبه پرونده تسهیلات مهستان به شرکت احیای منابع افق اینده ارجاع شد.

این شرکت مسئول پیگیری مطالبات معوق به وکالت از بانک اینده است."

این مطلب را یکی از اعضای هیئت مدیره معزول اخبار خارجی منتشر کرد. این در حالی است که دو هیئت مدیره قرآن و اخبار از آن بی اطلاع هستند و بانک آینده نه بصورت رسمی و نه غیر رسمی چنین موضوعی را اعلام نکرده است.

سئوال اینجاست که آیا همان کسانیکه حاضر نشدند مدارک و قراردادها را در اختیار هیئت تصفیه قرار دهند در پشت صحنه ، بانک را ترغیب می کنند تا با عدم تحویل مدارک و بدون مذاکره با هدایت پرونده در مسیر دیگر ، هیئت مدیره و البته اعضاء را تحت فشار قرار دهند؟!

البته همانگونه که بارها اعلام کرده ایم دو هیئت مدیره تمام تلاش خود را خواهد کرد تا ضرر و زیانی بیش از این چند سال به اعضاء و مالکان محترم وارد نشود و به همین خاطر رایزنی ها برای مجاب کردن بانک و تحویل مدارک ادامه خواهد داشت.

امیدواریم با صبوری و همراهی اعضاء محترم هر چه زودتر شاهد اتفاقات مثبتی در پروژه مهستان باشیم.

با تشکر

هیئت مدیره شبکه قرآن و هیئت تصفیه اخبار خارجی

 

 

موضوعات مرتبط با این مطلب :

 

اطلاعیه ها


 

 

مطالب مشابه (مطالبی که هم گروه این مطلب هستند یا دارای ارتباط موضوعی هستند) :

 

ADODB.Recordset error '800a0cc1'

Item cannot be found in the collection corresponding to the requested name or ordinal.

/show/show.asp, line 789

آخرین مهلت مراجعه به بانک

گزارش عملکرد نیمه اول سال 1402

قدردانی از حضور پر رنگ در مجمع

پرداخت قسط اول شهرداری

اطلاعیه مهم بانک آینده

تمدید مهلت مراجعه به بانک آینده

دعوت مجمع عمومی عادی سالیانه

امضای سند ترهین

اطلاعیه فوری

اطلاعیه مشترک تعاونیها درخصوص تعیین تکلیف واحدهای تجاری

رای کمیسیون ماده 77 شهرداری

مهلت معرفی اعضاء و مالکان محترم به بانک آینده

گزارش یکساله هیئت تصفیه اخبار خارجی

معرفی به بانک

فرم اقرارنامه و توافق‌نامه واحدهای تجاری

قابل توجه پیش خریداران محترم بخش تجاری

ابطال اقرارنامه

اطلاعیه دوم فروش پارکینگ های مازاد

آگهی فروش ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پارکینگ مازاد

پنجمین اطلاعیه مشترک هیئت مدیره شبکه قرآن و هیئت تصفیه اخبار

چهارمین اطلاعیه مشترک هیئت مدیره شبکه قرآن و هیئت تصفیه اخبار

سومین اطلاعیه مشترک هیئت مدیره شبکه قرآن و هیئت تصفیه اخبار خارجی