پروژه مسکونی-تجاری مهستان

» شرکت تعاونی مسکن کارکنان اداره کل اخبار خارجی

» شرکت تعاونی مسکن کارکنان شبکه قرآن سیما

سازگار با کروم، فایرفاکس و اپرا

Use Chrome, FireFox, Opera

 
 

 
 

 گزارش 100 روزه هیئت تصفیه اخبار خارجی

کد مطلب : 484

گزارش 100 روزه هیئت تصفیه اخبار خارجی

از آنجا که دهم مرداد مصادف بود با صدمین روز انتصاب هیئت تصفیه اخبار خارجی، لازم دیدیم گزارشی از عملکرد این مدت خدمت شما عزیزان تقدیم کنیم.

بسمه تعالی

گزارش 100 روزه هیئت تصفیه اخبار خارجی بخش اول

اعضاء و مالکان محترم سلام

از آنجا که دهم مرداد مصادف بود با صدمین روز انتصاب هیئت تصفیه اخبار خارجی، لازم دیدیم گزارشی از عملکرد این مدت خدمت شما عزیزان تقدیم کنیم. البته لازم به توضیح است که هر چند تاریخ انتصاب هیئت تصفیه از سوی اداره تعاون 31 فروردین 1401 است اما به علت اینکه ثبت روزنامه رسمی مدتی به طول انجامید و هیئت مدیره سابق از این انتصاب گویا بی اطلاع بودند ، عملا از روز شنبه 24 اردیبهشت 1401 در دفتر تعاونی مستقر شد. اما در هر صورت به اجمال عرض میکنیم که در این 100 روز چه اتفاقاتی افتاد.

1. مواجهه با هیئت مدیره سابق:

متاسفانه از بدو شروع به کار هیئت تصفیه تا هم اکنون هیئت مدیره سابق اخبار خارجی نه تنها همکاری

نکرده است بلکه به انحاء مختلف از جمله عدم تحویل مدارک ، طرح شکایت ، تحریک اعضاء، طرح مطالب غیر واقعی و... سعی کرده است تا کارها متوقف شود.

لازم به ذکر است که هیئت تصفیه بنابر قانون اظهار نامه ای خطاب به هیئت مدیره سابق ارسال نمود که تا آخر وقت روز شنبه 24 اردیبهشت با حضور در دفتر تعاونی اقدام به تحویل اسناد و مدارک کنند. متاسفانه نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه مدیر عامل معزول اخبار خارجی در اقدامی عجیب و غیر قانونی از هیئت تصفیه با عنوان "تصرف عدوانی" دفتر تعاونی شکایت کرد ! البته بدیهی است با توجه به حکم اداره تعاون، از اول اردیبهشت هیئت تصفیه حق ورود به دفتر و دسترسی به مدارک و اسناد را داشته است و هیئت مدیره معزول در این بازه هیچ مسئولیتی نداشته اند و از این رو امکان شکایت و اعاده حیثیت برای هیئت تصفیه وجود داشته و دارد . اما از آنجا که هیئت تصفیه و همینطور هیئت مدیره محترم شبکه قرآن قصد ورود به حاشیه را ندارد ، تا کنون از این اقدام قانونی صرفه نظر کرده است.

2 . تشریک مساعی با شرکت تعاونی شبکه قرآن:

یکی از اتفاقات میمون و مبارک در مدیریت جدید شرکت تعاونی همراهی و اتفاق نظر در مسائل جاری پروژه است . خوشبختانه این همدلی و اتحاد باعث شده است تا روند رسیدگی و حل مسائل و مشکلات موجود پروژه در آرامش و منطقی تر شود. شوربختانه در دوره های گذشته اختلافات عمیق مدیران در شرکت تعاونی باعث شده بود که بسیاری از مسائل لاینحل بر زمین بماند.

به عنوان نمونه واگذاری بخش تجاری به جهت همین اختلافات و کوتاه نیامدن از نظر شخصی به معضلی لاینحل و پیچیده تبدیل شده بود که هم خریداران تجاری و هم کل پروژه از بابت آن متضرر شدند. در این دوره اما دو شرکت تعاونی اولا در تحویل واحدهای تجاری مصمم هستند. ثانیا راهکار قانونی مشترکی را در پیش گرفته اند که به لطف خداوند متعال مقدمات آن فراهم شده است و بزودی شاهد واگذاری واحدهای تجاری خواهیم بود.

3 . اولویت بندی مسائل و مشکلات پروژه:

هیئت تصفیه در ابتدای راه اقدام به فهرست مسائل و مشکلات پروژه نمود. البته فهرست مسائل بسیار بلند بالاست اما چند کار عمده و اساسی در پروژه وجود دارد که نیاز به رسیدگی فوری است.

بر این اساس پایان کار ، وام بانک، تجاری ، دارایی ها در اولویت قرار گرفت . بلافاصله کارگروههایی برای بررسی موارد فوق تشکیل شد. البته در این میان دو مانع باعث کندی حرکت شد . اول عدم دسترسی به مدارک و اطلاعات که از سوی هیئت مدیره سابق در اختیارمان قرار نگرفته بود و البته مانع تراشی و سنگ اندازیهایی که هنوز کم و بیش وجود دارد. دوم مسائل جدیدی که به مرور زمان پیش می آمد . مثلا پرونده مالیاتی سالهای گذشته که به دلیل سهل انگاری و بی توجهی رسیدگی نشده بود و باید هر چه سریعتر به سرانجام می رسید.

همینطور شکایتهای اعضاء و مالکان که باید بدون فوت وقت بررسی و در دادگاه دفاع میشد. در طول این 100 روز 4 پرونده شکایت از شرکت تعاونی در محاکم مطرح شده است که با وجود تیم وکلاء مجرب و دلسوز ، به هر حال وقت و انرژی مضاعفی از هیئت مدیره میگیرد.

البته همین جا لازم به ذکر است که هیئت تصفیه معتقدست بسیاری از این شکایتها با مذاکره و همفکری قابل حل است. به همین جهت مصمم هستیم بر خلاف روال گذشته با اعضاء شاکی تا حد امکان از سر مفاهمه و گفتگو مسائل فی مابین را حل و فصل کنیم. بدیهی است از این طریق کمترین هزینه مادی و اعصاب و روان به طرفین و مجموعه وارد خواهد شد و ان شاءالله با همراهی مالکان شاهد رفع اختلافات خواهیم بود.

با تشکر

هیئت تصفیه اخبار خارجی

شنبه 15 مرداد 1401

 

 

موضوعات مرتبط با این مطلب :

 

اطلاعیه ها


 

 

مطالب مشابه (مطالبی که هم گروه این مطلب هستند یا دارای ارتباط موضوعی هستند) :

 

ADODB.Recordset error '800a0cc1'

Item cannot be found in the collection corresponding to the requested name or ordinal.

/show/show.asp, line 789

آخرین مهلت مراجعه به بانک

گزارش عملکرد نیمه اول سال 1402

قدردانی از حضور پر رنگ در مجمع

پرداخت قسط اول شهرداری

اطلاعیه مهم بانک آینده

تمدید مهلت مراجعه به بانک آینده

دعوت مجمع عمومی عادی سالیانه

امضای سند ترهین

اطلاعیه فوری

اطلاعیه مشترک تعاونیها درخصوص تعیین تکلیف واحدهای تجاری

رای کمیسیون ماده 77 شهرداری

مهلت معرفی اعضاء و مالکان محترم به بانک آینده

گزارش یکساله هیئت تصفیه اخبار خارجی

معرفی به بانک

فرم اقرارنامه و توافق‌نامه واحدهای تجاری

قابل توجه پیش خریداران محترم بخش تجاری

ابطال اقرارنامه

اطلاعیه دوم فروش پارکینگ های مازاد

آگهی فروش ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پارکینگ مازاد

پنجمین اطلاعیه مشترک هیئت مدیره شبکه قرآن و هیئت تصفیه اخبار

چهارمین اطلاعیه مشترک هیئت مدیره شبکه قرآن و هیئت تصفیه اخبار

سومین اطلاعیه مشترک هیئت مدیره شبکه قرآن و هیئت تصفیه اخبار خارجی