پروژه مسکونی-تجاری مهستان

» شرکت تعاونی مسکن کارکنان اداره کل اخبار خارجی

» شرکت تعاونی مسکن کارکنان شبکه قرآن سیما

سازگار با کروم، فایرفاکس و اپرا

Use Chrome, FireFox, Opera

 
 

 
 

گزارش عملکرد نیمه اول سال 1402

کد مطلب : 517

گزارش عملکرد نیمه اول سال 1402

گزارش عملکرد نیمه اول سال 1402

                                                                      بسمه تعالی

 

 

گزارش عملکرد نیمه اول سال 1402

     همزمان با ورود به نیمه دوم سال 1402 و درحالیکه به لطف خداوند متعال و تلاش دو شرکت تعاونی و همراهی و همکاری اعضاء و مالکان محترم شاهد اتفاقات مثبت و چشم انداز روشن و امیدوار کننده در پروژه مهستان هستیم، لازم دیدیم بنابر وظیفه شرح مختصری از کارهای انجام شده و اقدامات در دست انجام را به اطلاع برسانیم.

1. تجاری: یکی از اقدامات مهم و اساسی در نقشه راه دو شرکت تعاونی سرو سامان دادن به بخش تجاری پروژه مهستان است. این بخش از آن جهت در اولویت قرار گرفت که اولاً راه‌اندازی آن موجب ارزش افزوده برای کل پروژه خواهد شد و همه مالکان از آن منتفع می‌شوند ثانیاً محلی که در ورودی پروژه بصورت مخروبه رها شده بود تبدیل به مکانی زیبا و محل مراجعه و رونق پروژه می‌شود ثالثاً خریداران متعدد تجاری که مستأصل و نگران مایملک خود بودند آرامش خاطر خواهند یافت. ضمن اینکه معدود خریدارانی که به سراغ شکایت رفته بودند و در مسیر قضایی هزینه‌هایی را به خود و شرکت تعاونی بار می‌کردند با طیب خاطر دست از شکایت کشیدند و با توافق و قرارداد داخلی منتظر تحویل سهم تجاری‌شان هستند. رابعاً تنها محل تامین هزینه‌های سنگین پروژه از جمله هزینه پایان کار و سند، طلب پیمانکاران، مبلغ مورد نیاز برای پیگیری زمین اول و... فقط بخش تجاری است. یعنی با ساخت و تکمیل بخش تجاری و فروش مازاد آن امکان تامین هزینه‌های پیش رو وجود دارد و در غیر اینصورت مثل گذشته یا کارها بر زمین می ماند و یا اینکه باید تک تک مالکان هزینه‌ها را متقبل شوند.

     در همین رابطه دو نکته مهم قابل ذکر است؛ یکی اینکه با تدبیر دو شرکت تعاونی و در حالیکه هیچ پولی برای انجام تکمیل تجاری وجود نداشت، پیمانکار مجاب شد تا با سرمایه خود اینکار را انجام دهد که در این شرایط اقتصادی و خالی بودن صندوق و همچنین اتفاقات و درگیری های گذشته پیمانکار با شرکت تعاونی، این توافق کار بزرگ و قابل توجهی است. نکته دوم و بسیار مهم اینکه با تدبیر و مشاوره صورت گرفته، حدود 700 متر به بخش تجاری اضافه شد که از این طریق بی شک همه اعضاء و مالکان منتفع خواهند شد. این در حالی است که تا پیش از این و طبق محاسبه صورت گرفته شرکت تعاونی با کمبود متراژ برای تحویل به سهامداران مواجه بود. در هر صورت تلاش شده است با احیاء و تبدیل سرمایه بالقوه اعضاء به سرمایه بالفعل با کمترین هزینه، محلی برای تامین هزینه‌های پیش رو فراهم شود.

2. شهرداری و پایان کار: در نقشه راه دو شرکت تعاونی تمرکز بر گرفتن پایان کار و سند تفکیکی یکی از مهمترین وظایف تعریف شده هیئت به شمار می‌رود. بر این اساس طی ماه های گذشته مراودات و مراجعات متعددی با مدیران شهرداری و شورای شهر صورت گرفت. البته متاسفانه بدلیل عدم پیگیری جدی در سال های گذشته و رها شدن این بخش مهم هزینه‌های سنگینی در قالب جریمه و تخلف به پروژه وارد شده است که حتی تا رقم 50 میلیارد تومان هم در نشست ها مطرح می‌شد. اما دو هیئت مدیره مصمم هستند تا حد امکان این مبلغ را کاهش دهند. خوشبختانه در جلسات اخیر و مباحثی که مطرح شده چشم انداز مثبتی را شاهدیم و امیدواریم به یاری خداوند در این زمینه خبرهای خوبی برای مالکان محترم داشته باشیم. در این‌ خصوص با توجه به اینکه هنوز روند کار ادامه دارد و نتیجه حاصل نشده است فعلا امکان اشاره به تمام جزئیات وجود ندارد اما ان شاءالله در آینده روند امور مربوط به پایان کار بصورت دقیق و ذکر هزینه‌ها و مدارک به اطلاع اعضاء محترم خواهد رسید.

3. بانک: از آنجا که تعدادی از مالکان نگران عواقب تاخیر شروع اقساط خود به بانک آینده بودند با پیگیری های صورت گرفته با بانک توافق شد تا در این مورد سرنوشت همه اعضاء و مالکان را بهم گره نزند و هر تعداد که به بانک مراجعه کردند روند تشکیل پرونده و شروع دریافت اقساط شان آغاز شود. خوشبختانه این مهم نیز انجام شد و نگرانی این تعداد از مالکان نیز بر طرف شد. البته رایزنی با مدیران ارشد بانک ادامه دارد تا برای آن تعداد از اعضایی که به هر دلیل به بانک مراجعه نکرده‌اند مهلت گرفته شود تا مشمول جریمه نشوند.

4. شکایت ها: یکی از چالش های خطیر و دست و پاگیر شرکت تعاونی تعدد شکایت های مالکان بود. شکایت هایی که از سال های گذشته همچون استخوان لای زخم باقی مانده بود و بحمدالله در این دوره و تاکنون 8 مورد به سرانجام مطلوب رسید. مالکان تجاری 4 شکایت، خریداران پارکینگ 3 شکایت و یک مورد هم مربوط به خریداران مزایده‌ای واحد مسکونی که جمعاً 8 شکایت در محاکم قضایی در جریان بود. بدیهی است پیگیری این تعداد شکایت علاوه بر صرف هزینه وکیل و هزینه دادرسی موجب گرفتن وقت هیئت مدیره می‌شد. اما با تلاش و تدبیر هیئت مدیره 3 مورد شکایت مربوط به واحدهای تجاری با توافق میان مالکان و شرکت تعاونی به نتیجه رسید.

5. زمین اول: همانطور که پیش از این اعلام کردیم یکی از اهداف دو هیئت مدیره اخبار و شبکه قرآن در این دوره تعیین تکلیف و ان‌شاءالله تملک کامل زمین موسوم به زمین اول در کنار میدان موج است. در این مورد مذاکراتی صورت گرفته است و مقدمات فراهم شده است اما برای پیگیری و حصول نتیجه از مراجع مختلف از جمله ستاد اجرایی، معارضین و سایر ذینفعان نیاز به پول هست. به این منظور شرکت تعاونی راهکارهایی را برای تامین هزینه و همینطور پیشبرد کار در نظر گرفته است که در این شرایط اعلام عمومی آن به صلاح اعضاء نیست. اما می‌توانیم با قاطعیت قول بدهیم که مصرّانه در پی احیاء این سرمایه اعضاء هستیم و به لطف خدا در مورد زمین چشم‌انداز روشنی پیش رو داریم.

6. شناسنامه واحدها: تهیه شناسنامه واحدها یکی از قول هایی بود که هیئت مدیره به اعضاء محترم داده بود. خوشبختانه با همت دو هیئت مدیره و استفاده از نظر کارشناسان این امر تا حد زیادی محقق شده است. اما با توجه به اهمیت چنین سندی که می‌تواند تا پیش از صدور سند تفکیکی واحدها مورذ استناد و حتی نقل و انتقال قرار گیرد، مقرر شد به مندرجات آن دقت بیشتری شود و پس از رفع کامل نواقص و تکمیل تمام موارد لازم ، شناسنامه واحدها صادر شود. البته این زمان زیاد طول نخواهد کشید و به یاری خدا تا چند ماه آینده شناسنامه واحد تقدیم مالکان محترم خواهد شد.

7. تسویه حساب پیمانکاران: خوشبختانه ظرف 6 ماه گذشته با تعدادی از پیمانکاران طلبکار پروژه بصورت کامل تسویه شده است. اما هنوز به تعدادی از پیمانکاران مانند پیمانکار اپوکسی پارکینگها، آسانسور، مخابرات و... پولی پرداخت نشده است که به محض تامین مالی این دیون شرکت تعاونی تسویه خواهد شد.

8. اعلام و اطفاء حریق: با توجه به اهمیت راه اندازی سامانه اعلام و اطفاء حریق پروژه که کاملا ناقص رها شده بود، با شرکت های مربوطه رایزنی شد و به لطف خدا و همکاری و مساعدت هیئت مدیره محترم برج های مهستان بزودی هر دو سامانه بصورت کامل وارد مدار خواهد شد و از این بابت علاوه بر بالا رفتن ضریب امنیت و در نتیجه آرامش خیال ساکنان، یکی از موانع صدور سند برطرف خواهد شد.

9. آب ، برق و مخابرات: علاوه بر موارد مهمی که پیش از این اشاره شد موارد دیگری مانند آب و برق و مخابرات که در سال های گذشته بصورت جدی پیگیری نشده بود از سوی هیئت مدیره و با کمک هیئت مدیره برج های مهستان پیگیری شد. در حال حاضر مذاکرات خوبی با مدیران این سه اداره و سازمان انجام شده و در آینده نزدیک شاهد اقدامات مثبتی در هر سه مورد خواهیم بود.

     در پایان ضمن تشکر از شما اعضاء و مالکان محترم که در طول دو سال گذشته همراه و یاریگر دو هیئت مدیره اخبار و شبکه قرآن بوده‌اید استدعا داریم همچنان با صبوری و حمایت هیئت مدیره باعث دلگرمی و تلاش دو چندان آنان باشید.

 

                                                                                                    با تشکر و امتنان فراوان

                                                                   هیئت مدیره شبکه قرآن و هیئت مدیره اخبار خارجی (درحال تصفیه)

                                                                                                       یکم مهرماه 1402

 

 

موضوعات مرتبط با این مطلب :

 

اطلاعیه ها


 

 

مطالب مشابه (مطالبی که هم گروه این مطلب هستند یا دارای ارتباط موضوعی هستند) :

 

ADODB.Recordset error '800a0cc1'

Item cannot be found in the collection corresponding to the requested name or ordinal.

/show/show.asp, line 789

دعوت به مجمع عمومی فوق العاده شبکه قرآن

آگهی دعوت مجمع عمومی شبکه قرآن

اگهی دعوت مجمع عمومی عادی (نوبت اول)

مرحله دوم پرداخت عوارض شهرداری

طرح توجیهی پروژه مهستان

اطلاعیه دعوت از اعضاء و مالکان مجتمع مهستان

طرح توجیهی تعاونی برای بهینه سازی منابع تعاونی ها

قابل توجه اعضای پروژه مهستان

آخرین مهلت مراجعه به بانک

قدردانی از حضور پر رنگ در مجمع

پرداخت قسط اول شهرداری

اطلاعیه مهم بانک آینده

تمدید مهلت مراجعه به بانک آینده

دعوت مجمع عمومی عادی سالیانه

امضای سند ترهین

اطلاعیه فوری

اطلاعیه مشترک تعاونیها درخصوص تعیین تکلیف واحدهای تجاری

رای کمیسیون ماده 77 شهرداری

مهلت معرفی اعضاء و مالکان محترم به بانک آینده

گزارش یکساله هیئت تصفیه اخبار خارجی

معرفی به بانک

فرم اقرارنامه و توافق‌نامه واحدهای تجاری

قابل توجه پیش خریداران محترم بخش تجاری

ابطال اقرارنامه

اطلاعیه دوم فروش پارکینگ های مازاد

آگهی فروش ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پارکینگ مازاد

پنجمین اطلاعیه مشترک هیئت مدیره شبکه قرآن و هیئت تصفیه اخبار

چهارمین اطلاعیه مشترک هیئت مدیره شبکه قرآن و هیئت تصفیه اخبار

سومین اطلاعیه مشترک هیئت مدیره شبکه قرآن و هیئت تصفیه اخبار خارجی