پروژه مسکونی-تجاری مهستان

» شرکت تعاونی مسکن کارکنان اداره کل اخبار خارجی

» شرکت تعاونی مسکن کارکنان شبکه قرآن سیما

سازگار با کروم، فایرفاکس و اپرا

Use Chrome, FireFox, Opera

 
 

 
 

طرح توجیهی پروژه مهستان

کد مطلب : 522

طرح توجیهی پروژه مهستان

طرح توجیهی پروژه مهستان

                                                                           بسمه تعالی

 طرح توجیهی پروژه مهستان

تعاونی های مسکن در پروژه مهستان طی دو سال گذشته با فرصتها و چالشهای متفاوتی روبرو بود که استفاده از فرصتها و عبوراز چالشها نیازمند همگرایی تمامی اعضای تعاونی و مالکان مسکونی و تجاری بود ، لذا در قدم اول شناسایی چالشها و  تبدیل آن به فرصتها از اهمیت بالایی برخوردار بود لذا مدیران تعاونی با شناسایی این چالشها و فرصتها اقدام به برنامه ریزی برای حل مسایل مجتمع مهستان نمودند که به تشریح آن می پردازیم:

الف:چالشها

1)تکمیل بخش عمرانی تجاریها و فضای مشاعات روبروی تجاری

2)پایانکار و صورتمجلس تفکیکی و دریافت سند مالکیت برای واحدها

3)اختلاف نظر در استفاده از  فضاهای مشاعی پروژه مهستان از جمله سالن اجتماعات و فضای فرهنگی و اداری

4)افرازو جانمایی واحدهای تجاری

5)تعیین تکلیف موضوع زمین اول و هزینه های مربوطه

6) مسایل مربوط به  بهره مندی از اموال مازاد تعاونی

7)بدهی چند میلیارد تومانی به تامین اجتماعی و مالیات و پیمانکاران از قبل

 

 

ب:فرصتها

1)استفاده بهینه از فضاهای مشاعی از جمله سالنهای جنبی

2)ظرفیتهای توسعه تجاری

3)استفاده از ظرفیتهای اعضا در تبدیل مازاد تجاری به نقدینگی

4)جذب مشارکت اعضا و مالکان در دریافت پایانکار

 

الف-چالشها و راههای مقابله با آن :

الف-1)یکی از مهمترین چالشهای تعاونی ها در سالهای گذشته که متاسفانه به دلایل نامعلوم همواره مورد بی توجهی قرار گرفته و شاید موجب ضرر اعضای تعاونی و سهامداران تجاری شد رها کردن بخش عمرانی مجتمع تجاری بود و این مهم با توجه به خالی بودن صندوق تعاونیها در دوسال گذشته مشکل را دوچندان کرده بود؛ لذا مدیران تعاونی طی ماهها بررسی و مطالعه راه حل آن را عقد قرارداد تهاتری با پیمانکار دیدند ، که در نهایت منجر به  عقد قرارداد  با دکتر زنگنه یکی از عمده سهامداران تجاری شد. برنامه ای  که خوشبختانه با پیگیریهای مستمر اکنون به نتایج نهایی نزدیک و در هفته های آتی آماده بهره برداری خواهد شد.

الف-2) مساله پایانکار و صورتمجلس تفکیکی یکی دیگر از چالشهای تعاونیها طی دوسال گذشته بود که متاسفانه علیرغم پرداخت بخش اعظم بدهی تخلفات ساختمانی در سال 1394، هیات مدیره های سابق، اقدام موثری در این باره نکردند بطوریکه در نهایت پرونده مشمول ماده 100 شهرداری با بدهی بالای 50 میلیاردی شد. خوشبختانه این مهم نیز با پی گیری  مدیران تعاونی اکنون به شعبه هم عرض ارجاع شده که با رایزنیهای انجام شده در مرحله  صدور فیش پرداختی قرار گرفت و  به محض تامین منابع مالی قابل اتکا،اقدامات نهایی آن انجام خواهد گرفت .

الف-3) پروژه مهستان دارای یک پروانه ساختمانی با هدف بهره مندی از فضاهای متفاوت مشاعی از جمله سالن اجتماعات ،سالن ورزشی ،فضای اداری و تجاری به نفع تمامی 333 نفر از مالکان و اعضا است که متاسفانه در زمان تحویل واحدها این مهم مورد اغفال واقع شد. لذا ضروری است مدیران برجهای سه گانه  مدیران تعاونیها را کمک  نمایند تا تمامی ساکنان بتوانند از فضاهای تعریف شده برای برجها سهم برابرداشته باشند. بدیهی است در نهایت مدیران تعاونی به عنوان طرف قانونی پروانه ساختمانی بر اساس نقشه های مصوب و اجرایی که نهایتا منجر به صدور پایانکار خواهد شد تصمیمات لازم را اتخاذ خواهند کرد.با توجه به اینکه  در زمان دریافت پروانه ساختمانی هیات مدیره وقت برای تجمیع اسناد مالکیت تعهد محضری دادند لذا  صورتمجلس تفکیکی و سند تک برگ واحدها و مشاعات جانبی برای 3 برج بصورت تجمیعی با در نظر گرفتن استفاده از تمامی فضاهای مشاعی برای ساکنان  333 واحد صادر خواهد شد.

الف-4)در مجتمع مهستان جز تعداد معدودی از اعضا، غالب اعضا دارای متراژ اندک از سهام تجاری هستند که استفاده بهینه آن جز با جانمایی  مغازه ها امکانپذیرنیست لذا مدیران تعاونی طی 4 فراخوان در فاصله زمانی مشخص تمامی سهامداران را دعوت به انتخاب سه روش مشخص برای جانمایی مغازه ها کرده اند  که خوشبختانه اکثریت اعضا با استقبال از این فراخوانها دست مدیران تعاونی را در این فرایند باز گذاشته اند ؛ لذا مدیران تعاونی در راستای مصالح اعضا و بر اساس تدابیر اتخاذ شده در فراخوانها و قانون بخش تجارت اقدامات لازم برای  جانمایی واحد های تجاری را انجام داد ه اند که در اطلاعیه جداگانه اعلام خواهد شد .

الف -5 )سالهاست اعضای تعاونی و مالکان برسر نحوه توزیع عادلانه اموال مازاد دارای ابهامات و نظرات متفاوت هستند که این مساله نیز بر اساس قانون بخش تعاون و تعهدات تعاونیها با اعضا و دیگر مالکان در حال پی گیری است .

الف-6 )یکی از مسایل مهمی که سالهاست ذهن اعضای تعاونی را به خود مشغول ساخته است تعیین تکلیف زمین اول است که متاسفانه از فرصت طلایی برای نتیجه بخش بودن آن در سال 1396 استفاده نشد  ، ولیکن طی ماههای گذشته اقدامات موثری در این رابطه صورت گرفته که با توجه به هزینه بر بودن پروسه آن به محض نزدیک شدن به نتایج موثر، مدیران تعاونی از طریق فراخوان جداگانه برای تامین هزینه های احتمالی آن اطلاع رسانی خواهند نمود.

الف-7)طی ماههای گذشته بخش اعظمی از بدهی تعاونی به سازمان تامین اجتماعی و مالیات و مطالبات پیمانکاران کشف شد که تسویه آن نیازمند منابع چند میلیاردی است .

 

تبصره : بر اساس بررسی چالشهای مذکور حل المسایل مشکلات فعلی مهستان  با داشتن منابع قابل اتکا مالی قابل جبران است که تامین آن جز با کمک مستقیم اعضا و مالکان یا بهینه سازی اموال به خصوص در بخش تجاری ،اداری و فرهنگی میسر نمی باشد.

 

تشریح فرصتها

ب-1) یکی از مهمترین فرصتهایی که در حال حاضر در تعاونیها وجود دارد استفاده بهینه از مشاعات موجود در سالن  اجتماعات ،سالنهای ورزشی و فضای تجاری و اداری به نفع تمامی ساکنان است. مساله ای که متاسفانه تاکنون اجماعی برای استفاده همگانی بر روی آنها وجود نداشته است، لذا مدیران تعاونی در تلاشند ضمن فراهم نمودن زمینه استفاده همگانی از بخشهای یاد شده به خصوص در برجهای b وc زمینه استفاده همگانی از مشاعات اداری و تجاری برای مالکان برجهای سه گانه را فراهم نمایند. در این طرح تعاونیها به عنوان طرف اصلی پروانه های ساختمانی در دریافت پایانکار و صورتمجلس تفکیکی و بر اساس اصل در نظر گرفتن مصالح اعضا و سهامداران ،در تلاشند تا شرایط استفاده همگانی از مشاعات را در برجهای یاد شده  فراهم می نماید و در مقابل  از فضای فرهنگی موجود در بخش تجاری به عنوان سرمایه تمامی مالکان جهت تامین هزینه های پایانکار و سند تک برگ استفاده نمایند.

ب-2) طرح توسعه تجاری که پیشتر در مجامع تعاونیها مورد بحث قرار گرفته از دیگر فرصتهای موجود می باشد که در این طرح، بخش اداری و تجاری مجموعه با افزایش 60درصدی همراه خواهد بود که در این طرح ، دریافت مجوز هایپر در زیر همکف تجاری و دریافت مجوز تجاری در بالای همکف تجاری در فضای بازی کودک، مدنظر خواهد بود .( با محاسبات تقریبی این امر نه تنها تامین کننده تمامی هزینه های یادشده خواهد بود بلکه موجب اندوخته قابل قبول برای تسویه بخشی از بدهکاری  بانک آینده خواهد شد.

ب-3)همانطور که اشاره شد در طرح توسعه تجاری، بخش قابل توجهی به اموال تعاونی با نقدشوندگی بالا اضافه خواهد شد . در این رابطه  مدیران تعاونی پیشنهاد فروش آن به اعضای تعاونی با در نظر گرفتن امتیاز ویژه و یا  فروش در قالب مزایده عمومی را مد نظر دارند.توضیح اینکه در این طرح تعاونیها اولویت را به اعضای تعاونیها داده اند تا با سرمایه گذاری در بخش مازاد تجاریها ( پس از جانمایی و تخصیص آن به پیش خریداران اولیه  ) هزینه های مورد نیاز را تامین نمایند تا اولا فرصت سرمایه گذاری اعضای تعاونیها در این طرح فراهم آید و ثانیا منابع مالی برای هزینه های دریافت پایانکار و اسناد تک برگ تامین شود.(طرح توجیهی این بخش بطور جداگانه در اطلاعیه فروش مازاد تجاری در اختیار اعضا قرار خواهد گرفت.)

ب4)در آخرین بخش از طرح پیشنهادی تعاونیها دریافت وجه نقد از اعضا و مالکان بجای فروش اموال تعاونی را به عنوان آخرین پیشنهاد تامین بودجه مورد نیاز مد نظر قرار داده اند که در صورت تحقق این مساله ،تمامی داراییها و مستقلات تعاونی در پروژه مهستان  بصورت برگه سهام در اختیار مالکان قرار خواهد گرفت.

 

  

خلاصه :

 تعاونی جهت تکمیل فرایند دریافت پایانکار و صورتمجلس تفکیکی و هزینه های پیش بینی نشده دیگر نیازمند منابع مالی قابل اتکا می باشد که بطور خلاصه در دو روش قابل تامین است:

1-توسعه بخش تجاری با روش بهینه سازی فضاهای موجود مشاعی از جمله ایجاد هایپرمارکت در زیر همکف تجاری و تغییر کاربری فضای فرهنگی به فضای تجاری .

2-دریافت مستقیم وجه نقد از مالکان بر اساس پیش بینی هزینه های جاری و آتی برای دریافت پایانکار و صورتمجلس تفکیکی که که بطور متوسط هر واحد حدودا باید 5 میلیارد ریال پرداخت نمایند.

در پایان ضمن سپاس از مساعدت اعضا و مالکان در همراهی با  خدمتگزاران خود  در تعاونی،   مزید امتنان است که نظرات ، پیشنهادات و ابهامات خود را با ما به اشتراک بگذارید. در ضمن روزهای یکشنبه و دوشنبه ، مدیران تعاونی ها آماده پاسخگویی به سوالات اعضای محترم می باشند.

 

                                                                                               با تشکر

                         هیات مدیره تعاونی مسکن شبکه قرآن سیما               هیات تصفیه تعاونی مسکن اخبار خارجی

 

 

 

 

 

 

موضوعات مرتبط با این مطلب :

 

اطلاعیه ها


 

 

مطالب مشابه (مطالبی که هم گروه این مطلب هستند یا دارای ارتباط موضوعی هستند) :

 
فروش ‍‍پارکینگ های تجاری در برج A

هشدار جدی بانک آینده به مالکانی که بانک مراجعه نکردند

دعوت به مجمع عمومی فوق العاده شبکه قرآن

آگهی دعوت مجمع عمومی شبکه قرآن

اگهی دعوت مجمع عمومی عادی (نوبت اول)

مرحله دوم پرداخت عوارض شهرداری

اطلاعیه دعوت از اعضاء و مالکان مجتمع مهستان

طرح توجیهی تعاونی برای بهینه سازی منابع تعاونی ها

قابل توجه اعضای پروژه مهستان

آخرین مهلت مراجعه به بانک

گزارش عملکرد نیمه اول سال 1402

قدردانی از حضور پر رنگ در مجمع

پرداخت قسط اول شهرداری

اطلاعیه مهم بانک آینده

تمدید مهلت مراجعه به بانک آینده

دعوت مجمع عمومی عادی سالیانه

امضای سند ترهین

اطلاعیه فوری

اطلاعیه مشترک تعاونیها درخصوص تعیین تکلیف واحدهای تجاری

رای کمیسیون ماده 77 شهرداری

مهلت معرفی اعضاء و مالکان محترم به بانک آینده

گزارش یکساله هیئت تصفیه اخبار خارجی

معرفی به بانک

فرم اقرارنامه و توافق‌نامه واحدهای تجاری

قابل توجه پیش خریداران محترم بخش تجاری

ابطال اقرارنامه

اطلاعیه دوم فروش پارکینگ های مازاد

آگهی فروش ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پارکینگ مازاد

پنجمین اطلاعیه مشترک هیئت مدیره شبکه قرآن و هیئت تصفیه اخبار

چهارمین اطلاعیه مشترک هیئت مدیره شبکه قرآن و هیئت تصفیه اخبار

 

 

 

 

 

 

 

 

اینجا هستید

پروژه مسکونی و تجاری مهستان

اطلاعیه ها

 
   

مطالب مشابه

فروش ‍‍پارکینگ های تجاری در برج A
هشدار جدی بانک آینده به مالکانی که بانک مراجعه نکردند
دعوت به مجمع عمومی فوق العاده شبکه قرآن
آگهی دعوت مجمع عمومی شبکه قرآن
اگهی دعوت مجمع عمومی عادی (نوبت اول)
مرحله دوم پرداخت عوارض شهرداری
اطلاعیه دعوت از اعضاء و مالکان مجتمع مهستان
طرح توجیهی تعاونی برای بهینه سازی منابع تعاونی ها
قابل توجه اعضای پروژه مهستان
آخرین مهلت مراجعه به بانک
گزارش عملکرد نیمه اول سال 1402
قدردانی از حضور پر رنگ در مجمع
پرداخت قسط اول شهرداری
اطلاعیه مهم بانک آینده
تمدید مهلت مراجعه به بانک آینده
دعوت مجمع عمومی عادی سالیانه
امضای سند ترهین
اطلاعیه فوری
اطلاعیه مشترک تعاونیها درخصوص تعیین تکلیف واحدهای تجاری
رای کمیسیون ماده 77 شهرداری
مهلت معرفی اعضاء و مالکان محترم به بانک آینده
گزارش یکساله هیئت تصفیه اخبار خارجی
معرفی به بانک
فرم اقرارنامه و توافق‌نامه واحدهای تجاری
قابل توجه پیش خریداران محترم بخش تجاری
ابطال اقرارنامه
اطلاعیه دوم فروش پارکینگ های مازاد
آگهی فروش ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پارکینگ مازاد
پنجمین اطلاعیه مشترک هیئت مدیره شبکه قرآن و هیئت تصفیه اخبار
چهارمین اطلاعیه مشترک هیئت مدیره شبکه قرآن و هیئت تصفیه اخبار
سومین اطلاعیه مشترک هیئت مدیره شبکه قرآن و هیئت تصفیه اخبار خارجی

پروژه مسکونی و تجاری مهستان

صفحه اول

صفحه اول پروژه مسکونی و تجاری مهستان

اطلاعیه ها

درباره پروژه مهستان

تصاویر و فیلم ها

فیلم های مراحل اجرا

 

تصاویر سه بعدی و پیش نمایش پروژه

 

خاک برداری و گودبرداری

 

آرماتور بندی

 

عملیات بتن ریزی

 

نقشه برداری

 

عملیات دیوارچینی

 

تصاویر پانوراما

 

عملیات اجرایی

 

سازه فلزی و اسکلت

 

گزارش پیشرفت پروژه

پیوند ها

صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

وزارت راه و شهر سازی

وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

تور مجازی

طراحی وب سایت تعاونی مسکن

کلینیک بتن ایران

افزودنی های بتن

کلینک فنی و تخصصی بتن ایران

بتن

   

 

 
 

شرکت تعاونی مسکن اداره کل اخبار خارجی و شرکت تعاونی شبکه قرآن صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

 
 

طراحی وب سایت تعاونی مسکن، سئو و  بهینه سازی برای موتور های جستجو (SEO) : توسعه نرم افزار منظم